Zaplanowany ogród, czemu nie

mało wymagające.Drzewka i krzewy ogrodoweW ogrodzie możemy posadzić nieskończoną ilość gatunków roślin, wszystko zależy od naszego pomysłu oraz od potrzeb. Sporą popularnością cieszą się drzewka i krzewy ozdobne,

Zaplanowany ogród, czemu nie Ogród to nie tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Świetnie wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za żywopłot i z reguły są mało wymagające.

Drzewka i krzewy ogrodowe

W ogrodzie możemy posadzić nieskończoną ilość gatunków roślin, wszystko zależy od naszego pomysłu oraz od potrzeb. Sporą popularnością cieszą się drzewka i krzewy ozdobne, które można również zastosować jak żywopłot, jednak nie każdy gatunek się do tego nadaje. Niektóre iglaki nie są tak odporne na warunki pogodowe, wiatry czy nadmierne nasłonecznienie, dlatego nie mogą być stosowane w celu odgrodzenia terenu.

Miniaturowe iglaki sprawdzą się również świetnie na skarpach, czy przy oczkach wodnych, tworząc świetną i naturalną kompozycję. Do tego w większości przypadków takie drzewka wystarczy jedynie przycinać od czasu do czasu do pożądanej wielkości.


Oszczędny ogród

Ogród to wspaniała rzecz, można w nim zrobić grilla, wypocząć po ciężkim dniu oraz ogólnie podziwiać jego wygląd. Jednak ogród to tez obowiązki i przymus wykonywania pewnych czynności, aby utrzymać go w należytym stanie. Dużo zależy od naszego czasu, ponieważ ogród to na prawdę pochłaniacz czasu.

Można próbować stworzyć ogród dla siebie i swojego rozkładu zajęć, aby nie pochłaniał nam zbyt dużo czasu. Należy wybierać rośliny wieloletnie i wytrzymałe na szkodniki, złe warunki pogodowe oraz takie, których nie trzeba często przycinać. Taki ogród też może wyglądać zdumiewająco i to przy mniejszym wysiłku.


Czym jest ogród japoński

Ogród japoński ? ogród w tradycyjnym, japońskim stylu, spotykany przy domach prywatnych, w parkach, przy świątyniach buddyjskich i shint? oraz w pobliżu zabytków (np. zamków).

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Należy go tak pielęgnować, aby jak najstaranniej ukryć działania człowieka. Ideałem dla japońskich ogrodników jest odpoczynek wśród dzikiej przyrody. Jeden z tekstów dotyczących urządzania ogrodów japońskich (XI w.) mówi: ucz się od natury, lecz jej nie kopiuj.

Istnieje kilka rodzajów ogrodów japońskich, ale wszystkie cechuje harmonia, prostota, asymetria i elegancja. Dwa podstawowe style ogrodów to TSUKIYAMA z małymi pagórkami, kamieniami symbolizującymi góry, stawami naśladującymi morza i jeziora oraz KARESANSUI ? styl suchego ogrodu ze żwirem przedstawiającym wodę, głazami wyobrażającymi wyspy i grabionym piaskiem imitującym uderzające w nie fale.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_japoński