Medycyna estetyczna to jednak dalej medycyna, dlaczego?

Prostowanie znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek to marzenie nie jednej pani, a ostatnio także niejednego pana. Najpopularniejsza substancjÄ… wykorzystywanÄ… przy takich zabiegach jest kwas botulinowy - czyli w skrÃ

Medycyna estetyczna to jednak dalej medycyna, dlaczego? Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo popularne, może dlatego firm tego działu medycyny również jest coraz więcej, np. . Różne zabiegi medycyny estetycznej.

Prostowanie zmarszczek

Prostowanie znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek to marzenie nie jednej pani, a ostatnio także niejednego pana. Najpopularniejsza substancją wykorzystywaną przy takich zabiegach jest kwas botulinowy - czyli w skrócie botox. Na sam zabieg należy się umówić w prywatnej klinice medycyny estetycznej i poprzedzają go odpowiednie badania oraz wywiad lekarski.

Najczęściej wstrzykuje się substancję małymi dawkami w wybrane przez pacjenta miejsce. Po wykonanym zabiegu powinno się przez parę dni uważać na skórę tam, gdzie toksyna botulinowa została wstrzyknięta. Przez parę dni może też występować opuchlizna twarzy, jednak powinna się sukcesywnie zmniejszać.


Marzenia o pięknie

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skórze, niestety czasami natura bywa kapryśna i nie daje nam tego, co uważamy za atrakcyjne. Zabiegi medycyny estetycznej mają to poprawić, zmienić nasz wygląd tak abyśmy dobrze czuli się we własnej skórze i z tym jak wyglądamy.

Zabiegi takie jak wygładzanie zmarszczek są dość bezpieczne dla ogólnego stanu zdrowia i można je stosować już od 25 roku życia. Wiele kobiet zdecydowałoby się na taki zabieg, aby poprawić swój wygląd i coraz więcej kobiet z nich korzysta. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest już od lat, aby wygładzać zmarszczki.


Encyklopedia: Zastosowanie jadu kiełbasianego w medycynie estetycznej

Zabieg jest przeprowadzany przez chirurga plastyka lub dermatologa. Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dniach. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach od botoksu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny botoks, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kiełbasiany