Jak znowu poczuć się dobrze we własnej skórze

ychicznego to fakt, że wpływa również ma nasze zdrowie fizyczne- i na odwrót. Czasami rozmowa z kimś jest już wystarczającą pomocą, ale nasz rozmówca musi wiedzieć jak rozmawiać aby pomóc. Dlatego znalezienie dobrego psychoterapeu

Jak znowu poczuć się dobrze we własnej skórze psychoterapeuta Kraków

Psychoterapia to nie wstyd

Uczęszczanie na psychoterapię to nie powód do wstydu, wiele osób znanych i lubianych korzysta z takiej pomocy. Najważniejsza sprawa w kwestii zdrowia psychicznego to fakt, że wpływa również ma nasze zdrowie fizyczne- i na odwrót. Czasami rozmowa z kimś jest już wystarczającą pomocą, ale nasz rozmówca musi wiedzieć jak rozmawiać aby pomóc. Dlatego znalezienie dobrego psychoterapeuty jest tak ważne, zupełnie jak z lekarzami.


Rozmowa, czyli główne narzędzie pracy psychologia

Pomoc psychologa to przede wszystkim rozmowa z pacjentem, utrzymanie z nim kontaktu i poznanie go i jego problemów. Głównym celem psychoterapii jest poprawa samopoczucia pacjenta poprzez odpowiednie prowadzenie terapii.

Psychoterapia może okazać się pomocna w różnych sytuacjach, zaczynając od problemu z wiarą w siebie, kończąc na depresji. Oczywiście kliniczną depresję leczy się farmakologicznie, ale badania dowodzą, że terapia z psychologiem może mocno przyczynić się do poprawy stanu psychicznego osoby cierpiącej na depresję.


Psychoterapia behawioralna została opracowana w oparciu

Psychoterapia behawioralna została opracowana w oparciu o prawa uczenia się, zwłaszcza zasady warunkowania. Wywodzi się z behawioryzmu.

Psychoterapia behawioralna skupia się wyłącznie na zachowaniu człowieka, jako jego naturalnej reakcji na wpływy otoczenia. Ważne jest tu i teraz, natomiast mniej ważne są wydarzenia z przeszłości.

Pomoc w zmianie niepożądanego zachowania odbywa się bez analizy nieświadomych przyczyn, których istnienia behawioryzm nie uznaje. Terapeuta w tym rodzaju psychoterapii pełni funkcję aktywną i dyrektywną - wyjaśnia, proponuje, doradza, wspiera, motywuje i wyznacza zadania. Pacjent natomiast jest kimś w rodzaju ucznia - oczekuje się od niego przede wszystkim gotowości do aktywnych zmian.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoterapia_behawioralna