CoÅ› dla kuchni i naszych pociech - naczynia z melaminy

ięki dobrze dobranym żaluzjom, roletom, czy zasłonom tworzymy nie tylko odpowiedni nastrój, ale też możliwość manipulowania światłem. Zasłony wracają ostatnio do łask i bardzo dobrze! Jeśli są z naturalnej tkaniny (

Coś dla kuchni i naszych pociech - naczynia z melaminy Takie zawsze przyozdobione interesującymi wzorami. To tylko jeden z wielu dodatków, które wspomogą styl Twojego domu!

O zasłonach

Wystrój okien jest naprawdę bardzo ważny. Dzięki dobrze dobranym żaluzjom, roletom, czy zasłonom tworzymy nie tylko odpowiedni nastrój, ale też możliwość manipulowania światłem. Zasłony wracają ostatnio do łask i bardzo dobrze! Jeśli są z naturalnej tkaniny (jak len, czy bawełna) w jasnych barwach, to rozproszą dobrze światło i sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne. Najlepiej wyglądają takie sięgające do podłogi. Bez zasłon trudno sobie wyobrazić idealną sypialnię. Na co zwracać uwagę przy wyborze zasłon? Przede wszystkim na materiał, kolor i wzór. Jasne zasłony w jednolitym kolorze, z częściowo przepuszczającego materiału sprawdzą się prawie wszędzie - zarówno w skandynawskim stylu, jak i w klasycznych wnętrzach, z ciemnym drewnem i stylowymi meblami. Dobrze zrównoważą również nowoczesny minimalizm. Jednak, jak szaleć to szaleć - wielokolorowe zasłony też mogą wyglądać świetnie, jednak tylko w pomieszczeniu odpowiednio dużym i takim, gdzie nie dzieje się za dużo (czyli nie ma wielu wzorów i kolorów). Ważne, żeby wiedzieć jaki efekt zamierzamy osiągnąć.


Stwórz dobry klimat za pomocą lampek

Bardzo istotnym elementem wykończenia wnętrza jest oświetlenie. Górne światło naprawdę nie wystarczy. Dobry nastrój stworzą nam dodatkowe źródła światła, które będzie dawało przyjemny klimat. Bardzo dobrym pomysłem są modne ostatnio cotton ball lights - są to lampki, które są w bawełnianych kolorowych kulkach. Nie są drogie, można wybierać z wszystkich możliwych kolorów. Pięknie prezentują się w pokoju dziecka (i są praktyczne, bo nie dają ostrego światłą) ale również w salonie, sypialni czy też jako dekoracja stołu. Zaletą jest to, że można je wieszać w dowolnym miejscu i łatwo przenosić. Dają delikatne światło i podkreślają charakter wnętrza. Sprawdzą się w stylu skandynawskim, vintage, retro, prowansalskim, czy też rustykalnym. I jeszcze w paru innych.


Skandynawsko - czyli jak?

Najbardziej popularnym stylem wnętrzarskim na świecie jest pewnie skandynawski. Z jednej strony spory udział w tym ma IKEA, która ma swoje sklepy na całym świecie. Jednak ten styl to nie tylko IKEA, a właściwie z tą szwedzką marką niewiele ma wspólnego. Taka kariera wnętrz skandynawskich nie powinna dziwić. Prostota, inspiracja naturą, jasne kolory, dużo drewna i stylowych dodatków - to po prostu się sprawdza nawet w trudnych wnętrzach (takich jak małe mieszkanie, skosy, czy też problem z brakiem wystarczającej ilości naturalnego światła). Prawda jest jednak taka, że wnętrz zachowujących wszystkie cechy stylu skandynawskiego nie jest aż tak wiele. Poza tym - to nie jest styl jednolity.