Choroba i leczenie stwardnienia rozsianego

eży do jednej z tych chorób, których nie da się całkowicie wyeliminować. Chociaż w ostatnim czasie pojawiły się zupełnie nowe leki na SM to jednak i tak jak do tej pory nie wynaleziono rozwiązania, które najbardziej satysfakcj

Choroba i leczenie stwardnienia rozsianego

Najnowsze leki na SM

Leczenie stwardnienia rozsianego to proces, który trwa właściwie od początku zdiagnozowania SM aż do końca życia pacjenta. Stwardnienie rozsiane należy do jednej z tych chorób, których nie da się całkowicie wyeliminować.

Chociaż w ostatnim czasie pojawiły się zupełnie nowe leki na SM to jednak i tak jak do tej pory nie wynaleziono rozwiązania, które najbardziej satysfakcjonowałoby pacjentów ? metody na całkowite wyleczenie. Podawane obecnie lekarstwa mają za zadanie przede wszystkim spowodować rzadsze występowanie objawów w codziennym życiu pacjenta lub ich zupełne wyeliminowanie. Całkowite wyleczenie nie jest jednak możliwe, chociaż medycyna ciągle poszukuje nowych rozwiązań w tym zakresie.


Dlaczego SM to tak popularna choroba?

W ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej pojawia się przypadków zachorowań na stwardnienie rozsiane, zwane potocznie jako SM. Jest to choroba podstępna, która nie daje zawsze takich samych objawów. W związku z olbrzymią różnorodnością co do występujących przy tym schorzeniu objawów konieczna jest szybka interwencja lekarska i szereg skomplikowanych badań. Jak do tej pory nie wiadomo jednak, co jest przyczyną tej choroby.

Warto zauważyć, że stwardnienie rozsiane występuje w wielu różnych postaciach ? czasem są to bardzo agresywne i nagłe ataki, a czasem występują one sporadycznie. W każdym z tych przypadków konieczne jest jednak zastosowanie odpowiedniego leczenia, aby zahamować rozwój tej nieprzyjemnej choroby.


Poprzeczne zapalenie rdzenia - Wikipedia

Poprzeczne zapalenie rdzenia (ang. transverse myelitis) ? choroba neurologiczna spowodowana zapaleniem w rdzeniu kręgowym. Zapalenie niszczy mielinę przerywając komunikację między nerwami w rdzeniu a resztą ciała. Zapalenie często rozwija się po zakażeniu wirusowym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poprzeczne_zapalenie_rdzenia