Być kobietą - o zabiegach upiększających

popularne są wśród nich zabiegi na twarz, takie jak na przykład peeling czy oczyszczanie twarzy z nawilżaniem, ale równie popularne są również zabiegi na dłonie, stopy, czy brwi i rzęsy. Oczywiście kosmetycznym zabieg

Być kobietą - o zabiegach upiększających

Zabiegi kosmetyczne - na każdą część ciała

Zabiegi kosmetyczne to ten rodzaj zabiegów, którym kobiety poddają się z dużą przyjemnością. Oczywiście najbardziej popularne są wśród nich zabiegi na twarz, takie jak na przykład peeling czy oczyszczanie twarzy z nawilżaniem, ale równie popularne są również zabiegi na dłonie, stopy, czy brwi i rzęsy. Oczywiście kosmetycznym zabiegom mogą podlegać także pozostałe części ciała takie jak brzuch, uda, czy plecy. Wszystko zależy od tego, co dokładnie wymaga regeneracji, czy odświeżenia. Czasem przydaje się zadbanie o całe swoje ciało, zwłaszcza, jeśli regularnie nie wykonujemy takich zabiegów jak złuszczanie naskórka, czy nawilżanie.


Gdzie przeprowadzić zabieg spa?

Chociaż najbardziej skuteczne zabiegi kosmetyczne takie, jak depilacja czy manicure przeprowadzane są w specjalistycznych salonach piękności, to jednak w dzisiejszych czasach z wielu tego typu zabiegów możemy skorzystać nawet we własnym domu. Obecnie dostępnych jest wiele kosmetyków, które pozwalają na uzyskanie naprawdę znakomitych rezultatów. Wizyta w salonie spa to jednak nie tylko szansa na zmianę swojego wyglądu. Wiele klientek udaje się tam specjalnie ze względu na szczególną atmosferę, dzięki której mogą naprawdę odpocząć. Nic dziwnego, że pomimo dostępności wielu kosmetyków pielęgnacyjnych zabiegi spa przeprowadzane w salonach kosmetycznych nadal cieszą się sporą popularnością.


Definicja kosmetologii

Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) ? dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Celem tych działań jest zwiększanie za pomocą środków kosmetycznych atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego. Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes ? sługa toaletowy i kosmetikos ? upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę.1 W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii.2 W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi ? kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją. Jednak w pierwszym rzędzie służy ona utrzymywaniu, przywracaniu bądź poprawie wyglądu zewnętrznego, a nie utrzymywaniu, przywracaniu czy poprawie funkcji organizmu, jak dzieje się w przypadku rehabilitacji lub dietetyki.3 Kosmetologia jest również powiązana z metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia